Wyróżnienie w konkursie plastycznym

Pod patronatem Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Szefa Obrony Cywilnej Kraju oraz Wydziałów Bezpieczeństwa Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich odbył się XV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu!”. Celem konkursu było uświadomienie dzieciom i młodzieży, jakie niebezpieczeństwo niesie tlenek węgla, a także kształtowanie wśród młodych ludzi właściwej postawy, która może uratować życie i zdrowie najbliższych.

10 czerwca 2013 r. w Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej    w Prudniku nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu eliminacji powiatowych przez Starostę Prudnickiego - Radosława Roszkowskiego i Komendanta Powiatowego PSP w Prudniku – Mirosława Jeloneka. Uczennice naszej szkoły Zuzanna Pajor i Maja Juszczyk otrzymały wyróżnienia. Laureaci konkursu poza otrzymaniem dyplomów i wspaniałych nagród, zapoznali się z pracą strażaków, zobaczyli próbny alarm i mogli „pokierować” największym wozem strażackim Scania GCBA 9,5/50 jakim dysponuje PSP Prudniku.

A.P.

Opublikowano: 13.06.2013 r.