"Bezpiecznie z prądem"

Wraz ze wzrostem emisji gazów cieplarnianych pojawia się konieczność podniesienia świadomości problemów związanych z ochroną środowiska. W ostatnich latach coraz częściej mówi się o potrzebie oszczędzania energii elektrycznej. W tę działalność wpisuje się firma „Next”, której przedstawiciele odwiedzili naszą szkołę. Racjonalne korzystanie z energii elektrycznej powinno towarzyszyć nam od najmłodszych lat. Stąd prelekcja była głównie skierowana do dzieci, gdyż dobre nawyki kształtują świadome społeczeństwo. Słuchacze dowiedzieli się, w jaki sposób pozyskiwana jest energia elektryczna oraz dlaczego prąd płynie, choć go nie widać. Postawa proekologiczna została oparta przykładami alternatywnego pozyskiwania energii. Każdy uczeń poznał również zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. Dociekliwi słuchacze zostali uświadomieni, jak zachować się podczas burzy. Miejmy nadzieję, że to spotkanie skłoni najmłodszych do bezpiecznego i racjonalnego korzystania z prądu.

A.G.

Opublikowano: 25.11.2013 r.