^ Do Góry

 


 

Dzień Misia

 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 111 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie!

Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto stosunkowo nowe. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki.

W 1902 roku prezydent USA - Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Sprawę opisał dziennik "Washington Post" i powstała karykatura prezydenta, który broni misia. Popularność misia z rysunku postanowił wykorzystać właściciel sklepu z zabawkami. Na cześć prezydenta pluszaka nazwał "Teddy's Bear", a maskotka stała się niekwestionowanym królem zabawek.

Dlatego z okazji tego święta naszą szkołę opanowały misie: duże, małe, pluszowe, kolorowe, dziergane, z materiału... Był miś największy, i ten najmniejszy: należy do Agnieszki z klasy III. Można było się do misia przytulić, bo...

Czy to jutro, czy to dziś

każdemu jest potrzebny MIŚ!!

Jak ci smutno, jak ci źle

do misia przytul się!!

SU

Opublikowano: 26.11.2013 r.

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.