Realizacja innowacji "Europa bez granic"

Pierwszym krajem europejskim od którego zaczęłyśmy realizację naszej innowacji była Polska. Na zajęciach uczniowie poznali bajkę J. Parozińskiej pt. „Dwie Dorotki”. Czytana bajka miała na celu uwrażliwienie dzieci na pomoc starszym osobom, troskę o zwierzęta, zachęcenie do czynienia dobrych uczynków, zwrócenie uwagi na równe traktowanie wszystkich. Ponadto na zajęciach uczniowie zapoznali się z prezentacją multimedialną na temat naszego kraju, poznali tańce i stroje ludowe. Wspólnie zaśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Na kolejnych zajęciach poświęconych naszej ojczyźnie okazało się, że nasze pociechy są wspaniałymi kucharzami. Prawie samodzielnie wykonały pyszne pierogi. Będziemy starały się rozwijać wśród nich pasje kulinarne.

W listopadzie poznaliśmy zachodniego sąsiada naszego kraju – Niemcy. Na zajęciach tych uczniowie poszukiwali informacji na temat tego państwa, wykonywali flagi oraz mieli możliwość słuchania niemieckiej muzyki. Ponadto gościliśmy germanistkę naszej szkoły Panią Urszulę Hamerla. Uczniowie usłyszeli oryginalną treść bajki „Jaś i Małgosia” czytaną przez Pania Ulę w języku niemieckim. Efektem drugich zajęć była kolorowa i z pewnością bardzo pyszna piernikowa chatka Baba-Jagi.

A.P. , D.N.

Opublikowano: 01.12.2013 r.