"Śniadanie daje moc"

Tempo codziennego życia jest coraz szybsze. Sprawia to, że coraz więcej osób nie ma rano czasu na jedzenie i wychodzi z domu bez śniadania. Niestety w dłuższej perspektywie unikanie spożywania śniadania może być niekorzystne dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Przede wszystkim zjedzenie pierwszego śniadania odgrywa nieocenioną rolę w poprawie sprawności intelektualnej naszego umysłu. Dlaczego tak się dzieje? Mózg tak jak każdy inny organ w naszym ciele do tego, aby prawidłowo funkcjonować potrzebuje energii, którą czerpie z glukozy, która musi być regularnie dostarczana z pożywieniem.

Drodzy Rodzice! Pamiętajmy, śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

8 listopada 2013 r. uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”.

A.P.

Opublikowano: 01.12.2013 r.