Pierwszy dzień wiosny- dniem zabaw - bez komputera

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem i wychowawcą klasy Ib zorganizowali uczniom naszej szkoły aktywny pierwszy dzień wiosny. Odbył się on pod hasłem „Pierwszy dzień wiosny- dniem zabaw - bez komputera”. Podzieleni na grupy uczniowie klas I-III wraz z opiekunami z klas IV- VI i nauczycielami szkoły wykonywali zadania na obwodzie stacyjnym. Wśród nich znalazło się stanowisko:

- z grami i zabawami ruchowymi, gdzie uczniowie pokonywali przygotowany dla nich tor przeszkód, uczestniczyli w zabawach z różnymi przyborami.

- z grami planszowymi, podczas której w grupach lub parach spędzali czas na grach stolikowych uczących logicznego myślenia, respektowania zasady fair play,

- z karaoke, dzięki któremu uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności wokalne, dobrze się przy tym bawiąc,

- z grą terenową „Ślimak”, podczas której poszukiwali grupowo wylosowanych pytań, zadań do wykonania. Wśród nich znalazły się pytania dotyczące, środowiska szkolnego, otaczającego świata, zadania językowe - ale przede wszystkim związane ze zdrowym stylem życia,

- kreatywna stacja „Top model”, gdzie uczniowie mogli wcielić się w światowych kreatorów mody wiosennej, modeli i modelki.

Dzięki takim przedsięwzięciom, uczniowie mieli okazję po raz kolejny przekonać się o tym, że czas wolny w gronie znajomych i rodziny można spędzić w sposób aktywny.

Dziękujemy uczniom zaangażowanym w przygotowanie atrakcji i organizację tego dnia!

Ż.Z.

Opublikowano: 18.04.16 r.