Konkurs recytatorski w języku niemieckim

Już po raz dwudziesty drugi TSKN organizuje konkurs recytatorski ,,Jugend trägt Gedichte vor" - ,,Młodzież recytuje poezję", w czasie którego uczniowie prezentują utwory poetyckie w języku niemieckim. Konkurs ten na stałe już wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych organizowanych na terenie województwa opolskiego i cieszy się bardzo dużą popularnością wśród uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W zeszły czwartek 14stego kwietnia w naszej szkole odbyły się eliminacje miejsko – gminne tego konkursu. Dlatego gościliśmy uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w Lubrzy. Nas reprezentowały: uczennice klasy piątej- Agnieszka Kasprzycka, Zuzanna Pajor i Monika Jaśkowiec oraz uczennice klasy szóstej- Aleksandra Bartoszewska, Liliana Pawłowska, Emilia Janicka i Magdalena Hajost. Każda z nich recytowała jeden wiersz w języku niemieckim. Wyróżnione zostały:

I miejsce – Agnieszka Kasprzycka

II miejsce – Monika Jaśkowiec

III miejsce – Liliana Pawłowska

Gratulujemy! Jednocześnie życzymy powodzenia w eliminacjach rejonowych, które odbędą się piątego maja w GCK w Białej.

U.H.

Opublikowano: 18.04.16 r.