Mini Olimpiada Wiedzy Przyrodniczej

Dnia 27 kwietnia 2016 roku nasi uczniowie brali udział w Mini Olimpiadzie Wiedzy Przyrodniczej -„Przyjaciel Przyrody 2016” . Była to już VII edycja, a w tym roku jej tematem była „Różnorodność świata zwierząt”. Organizatorem konkursu jest Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych oraz Nadleśnictwo Prudnik. Konkurs odbywał się w Ośrodku „Czerwony Kozioł” w Głuchołazach. Celem konkursu jest:

-        popularyzowanie wiedzy o Opolskich Parkach Krajobrazowych

-        poznanie wybranych gatunków zwierząt

-        ukierunkowanie na dostrzeganie współzależności między gatunkami

-        poznanie różnych środowisk, w których żyją zwierzęta

-        rozbudzanie świadomości ekologicznej

-        integracja środowiskowa.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas III i IV wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych:

Radosław Dyda z klasy IV, Maksymilian Fuchs z klasy IV oraz Oliwer Machoń z klasy III.

Po trudnym teście wiedzy, gdzie należało wykazać się bardzo rozległą wiedzą o ponad 35 gatunkach zwierząt, przyszedł czas na turystyczną wycieczkę po parku zdrojowym, a w końcu na rozstrzygnięcie konkursu. Okazało się, że najlepiej z naszej trójki wypadł Radosław Dyda, zajmując wysokie IV miejsce na 46 uczestników z różnych szkół powiatu prudnickiego i nyskiego. Maksymilian Fuchs zajął miejsce 13, a wyróżniony został Oliwer Machoń z klasy III. Pośród nagród znalazły się nie tylko dyplomy i książki, ale sprzęt turystyczny, śpiwory, materace, deskorolki, sprzęt muzyczny, sportowy oraz komputerowy.

Serdecznie gratulujemy!

G.S