Dzień Języków

”Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem”. Konfucjusz

Sentencja ta, choć powstała wiele lat temu, jest wciąż nie bez znaczenia w dzisiejszym świecie. Mądrość tych słów sprawdza się szczególnie w przypadku dzieci poznających świat i zdobywających wiedzę i doświadczenia. W naszej szkole również przekonaliśmy się o tym podczas Dnia Języków Obcych, który odbył się 19.05.2016. Pod opieką nauczyciela języka niemieckiego dzieci klas 1-3 wykonały piękne plakaty prezentujące wybrane symbole krajów niemieckojęzycznych, a pod opieką nauczyciela języka angielskiego klasy 4-6 przygotowały stroje związane z kulturą krajów anglojęzycznych i ekspozycje ukazujące symbole Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Irlandii. Nasi wychowankowie po raz kolejny zadziwili swym entuzjazmem, pracowitością, pomysłowością i kreatywnością. Uczennica klasy czwartej – Maja Juszczyk przygotowała nawet z tej okazji słodki poczęstunek dla kolegów ze swojej klasy. Owoce jej pracy oraz wysiłku wszystkich dzieci zaangażowanych w to wydarzenie można podziwiać na zdjęciach naszej strony internetowej. Uśmiechy na twarzach dowodzą, że uczniowie świetnie się bawili przebierając się za znane postaci prezentowanych krajów. Serdecznie dziękujemy również rodzicom, którzy także zaangażowali się w przygotowania strojów i wystawy.

P. L.

Opublikowano:22.05.2016 r.