Spotkanie z pszczelarzem

20 maja przenieśliśmy się w fascynujący świat pracowitych owadów - pszczół. Stało to dzięki Panu Jarosławowi Gerczak, który gościł w naszej szkole, przybliżając tajniki życia w ulu.

Pan Jarosław prowadzi własną pasiekę „Złoto Natury” w Moszczance, pełni również funkcję członka Koła Pszczelarzy. Spotkał się z uczniami, by w niezwykle serdecznej atmosferze odpowiedzieć na pytanie: jak powstaje miód? Podczas zajęć dzieci mogły nie tylko obejrzeć materiał TVP Opole o pasji pana Jarosława oraz posłuchać opowiadania o życiu pszczół, ich pracy i zwyczajach oraz znaczeniu w przyrodzie. Uczniowie mieli możliwość obejrzeć plaster wosku, ramkę i węzę oraz przymierzyć strój pszczelarza. Wielkim zainteresowaniem cieszył się prowizoryczny ul, wyposażony w ramkę z węzą, którą pszczoły robotnice obudowywały woskiem. Nie zabrakło również słodkiego akcentu - degustacji miodu prosto z pasieki.

Ta wyjątkowa lekcja przyrody zapewne na długo pozostanie w ich pamięci.

Serdecznie dziękujemy Panu Jarosławowi za przekazanie cennych informacji  i ciekawostek z zakresu pszczelarstwa, za okazaną serdeczność oraz poświęcony czas.

A.G.

Opublikowano:22.05.2016 r.