^ Do Góry

 


 

Wizyta strażaków z PSP w Prudniku

 

Przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku przeprowadzili w naszej szkole lekcję pełną wrażeń dotyczącą przede wszystkim bezpieczeństwa. Przyjechali do naszej szkoły świetnie wyposażonym wozem strażackim,  zaprezentowali nam jego wyposażenie. Funkcjonariusze pożarnictwa z udziałem fantoma, pokazali uczniom krok po kroku w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej osobom nieprzytomnym. Chętni uczniowie mieli okazję spróbować własnych sił wykorzystując zdobytą wiedzę w praktyce. Uczniowie mieli także możliwość zobaczyć i przymierzyć strój strażaka, w którym wyjeżdża do akcji. Najlepszą zabawą okazała się symulacja akcji gaśniczej, w której każdy chętny uczeń mógł wziąć udział.

Wizyta strażaków wywarła na uczniach pozytywne wrażenie. Wiedza teoretyczna i praktyczna przekazana uczniom szkoły w Dytmarowie z pewnością przyda się w życiu codziennym, gdyż dzięki temu można uratować ludzkie życie.

Bardzo dziękujemy pracownikom Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku za poświecony naszej szkole czas i udzielenie cennych informacji.

 

Ż.Z

Opublikowano:21.06.2016 r.

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.