Marszobieg po zdrowie

Chyba każdy zgodzi się z nami, że ruch to zdrowie.

W związku z tym, w piątek, 20.05.2016r. w naszej szkole odbył marszobieg z udziałem uczniów, nauczycieli i rodziców. Celem tego wydarzenia było promowanie zdrowego stylu życia, zachęcenie uczniów i ich rodziców do podejmowania aktywności w czasie wolnym.

Dla każdej grupy organizatorzy marszobiegu wyznaczyli inną trasę zgodnie z zasadą stopniowania trudności, kapitanowie drużyn otrzymali zadania do wykonania, które związane były ze zdrowiem, przyrodą, aktywnością fizyczną i fotografią. Poza świetną zabawą, uczniowie poznali piękno okolicznych terenów, fauny i flory, rozwijali swoją umiejętność współpracy i współdziałania.

Po zakończonym marszobiegu, uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami próbowali swoich sił w przygotowanych dla nich zadaniach ruchowych, zabawach i grach. Nie zabrakło także zdrowej rywalizacji pomiędzy klasami Ia, Ib, II oraz III, IV, V i VI – w której nie liczyło się dla nas zwycięstwo, a przede wszystkim zabawa wspólnie z nauczycielami i rodzicami.

Już niebawem rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego ogłoszonego podczas marszobiegu.

Serdecznie dziękujemy rodzicom, który wzięli udział w tym wydarzeniu. Bez Was nie było by takiej zabawy. Dziękujemy!

Ż.Z

Opublikowano:21.06.2016 r.