Sejmik Samorządów Uczniowskich 2016

Już po raz piętnasty odbył się Sejmik Samorządów Uczniowskich gminy Lubrza i Prudnik. Jak zwykle honory gospodarza pełnił Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Prudniku. Celem takiego spotkania jest wzmocnienie więzi między społecznościami uczniowskimi gminy Lubrza i Prudnik. Tym razem tematem przewodnim sejmiku było: Bezpieczeństwo w szkole w kontekście współczesnych zagrożeń cywilizacyjnych. Organizatorzy uświadamiali zebranej młodzieży negatywny wpływ mediów na świadomość człowieka, propagowali wśród uczniów ,,zdrowy styl życia”, wskazywali sposoby unikania zagrożeń jakie ,,niosą” media i stworzyli uczniom możliwości do angażowania się w poprawę złych nawyków życiowych. Częścią sejmiku było rozstrzygnięcie konkursu na grę planszową, która może być świetną alternatywą dla komputera i Internetu. Naszą szkołę reprezentowały członkinie Samorządu Uczniowskiego: Zuzanna Pajor, Aleksandra Borysiuk i Monika Jaśkowiec. Są również autorkami gry planszowej pt. ,,Wirtualna rzeczywistość”, za którą otrzymały dyplom uznania oraz nagrodę…..grę planszową!! Każdy może w nią zagrać, bo została ona przekazana do świetlicy szkolnej. Bardzo dziękujemy organizatorom sejmiku za bardzo ciepłe, sympatyczne przyjęcie oraz za smakowity poczęstunek.

SU

Opublikowano:21.06.2016 r.