^ Do Góry

 


 

Wycieczka klas IV, V i VI do Wrocławia

  Dnia 10 czerwca 2016r. wyruszyliśmy na jednodniową wycieczkę do Wrocławia, który w tym roku pełni rolę Europejskiej Stolicy Kultury.Wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy Rynek z zabytkowymi kamienicami, Plac Solny, Ratusz, Stare Miasto, Ostrów Tumski – Katedra, Kościół Św. Krzyża. Udało nam się wjechać windą na wieżę Katedry Wrocławskiej, skąd podziwialiśmy piękną panoramę Wrocławia. Podczas zwiedzania cały czas szukaliśmy ukrytych w różnych miejscach słynnych wrocławskich krasnali. Około południa dotarliśmy na teren ZOO , gdzie mieliśmy zaplanowaną wizytę głównie w Afrykarium – Oceanarium.

To unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. W 19 akwariach i basenach o pojemności niemal 15 000 000 l wody prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo. Min., hipopotamy, krokodyle, delfiny, płaszczki, pingwiny i wiele innych. Po wizycie w ZOO,miło spędziliśmy czas wolny posilając się w Mc Donaldzie. Stamtąd udaliśmy się na zwiedzanie Panoramy Racławickiej, wielkiego dzieła malarskiego o ogromnej wartości historycznej.

Panorama to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju. Do domu wróciliśmy zmęczeni ale pełni wrażeń.                    

                                                                                                                                                        G.S.

Opublikowano:26.07.2016 r.

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.