Poszukiwacze złota

Czy w Polsce można znaleźć złoto? Oczywiście, wystarczy pojechać do Złotego Stoku. W takiej wyprawie uczestniczyli uczniowie klas I –III. Już na miejscu płukali, płukali i płukali piasek, aż w końcu znaleźli upragnione złoto. Młodsze dzieci próbowały swych sił w poszukiwaniu w piasku diamentów. A wszyscy brali udział w przejeździe kolejką po najciemniejszych i najbardziej tajemniczych zakątkach kopalni. Przejazd ten dostarczył uczniom wielu wrażeń i zaskakujących informacji . Po wizycie w kopalni nastąpiła wizyta w staropolskiej osadzie, gdzie największą atrakcją była chata kata. Uzbrojeni w sztabki złota i diamenty, z uśmiechem na twarzach wszyscy uczestnicy wycieczki powrócili szczęśliwie do domu.

U.H.

Opublikowano: 28.07.2016 r.