Pogadanka z lekarzem ortopedą

Nasza placówka jako szkoła promująca zdrowie organizuje liczne spotkania z przedstawicielami służb zdrowia. W dniu 1 czerwca 2016 r. pan Radosław Placzek - lekarz ortopeda odwiedził nasza szkołę. Celem spotkania była promocja zdrowego stylu życia oraz profilaktyka przeciw urazowa. Oczywistym jest stwierdzenie, że uprawianie sportu działa prozdrowotnie, ale jakże często niesie ze sobą pewne zagrożenie dla zdrowia człowieka. W czasie pogadanki lekarz wskazał części ciała, które najczęściej narażone są na stłuczenia, skręcenia bądź złamania w czasie aktywności fizycznej. Zwrócono uwagę na schorzenia związane z nieprawidłową postawą w czasie siedzenia. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu dzieląc się swoimi doświadczeniami związanymi z kontuzjami, którym ulegli podczas gry w piłkę lub jazdy rowerem.

A.G.

Opublikowano: 28.07.2016 r.