Gala podsumowująca rok szkolny 2015/2016

Już po raz ósmy spotkaliśmy się na uroczystej gali podsumowującej rok szkolny 2015/2016. Gala jest podsumowaniem pracy dydaktycznej i wychowawczej, nie tylko nauczycieli, ale przede wszystkim uczniów, bo to oni głównie galę organizują. Uczniowie wyróżnieni otrzymali stypendia dyrektora szkoły za szczególne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe. Listy gratulacyjne dla rodziców oraz stypendia wręczyła pani dyrektor Małgorzata Ruzik wraz z panią prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Szkoły Podstawowej w Dytmarowie Anna Kiebzak.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna w wykonaniu uczniów. Na początek wystąpił zespół ,,Półnutki2”, który odnosi sukcesy na konkursach powiatowych i wojewódzkich. Uczestniczki zajęć tanecznych wykonały układy taneczne do podkładów znanych hitów muzyki pop. Duże wrażenie na publiczności wywarł taniec kolorowych i delikatnych motyli w wykonaniu uczennic klas I – IV. A potem przyszedł czas na kolejną premierę teatralną spektaklu wyreżyserowanego przez p. Piotra Charczuka. Publiczność przeniosła się do świata mitów, a konkretnie śledziła losy odważnego herosa: Hercoolesa. Przedstawienie zostało przyjęte ciepło i entuzjastycznie. Można mówić o kolejnym sukcesie grupy teatralnej.

Naszą galę swoją obecnością uświetnili: Wójt Gminy Lubrza Mariusz Kozaczek, Marszałek Województwa Opolskiego Grzegorz Sawicki, przedstawiciel RCRE Opole Renata Najwer, wicestarosta Krzysztof Barwieniec, sekretarz gminy Wioleta Astramowicz – Ceglarz, skarbnik gminy Maria Mikołajów, dyrektor I LO w Prudniku Jadwiga Harasymowicz, dyrektor przedszkoli Maria Kołodziejczyk, przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Borysiuk oraz przedstawiciele władz lokalnych, radni, nauczyciele oraz mieszkańcy gminy.

U.H.

Opublikowano: 28.07.2016 r.