Bezpieczne wakacje

Wakacje to czas zasłużonego odpoczynku, laby od szkoły i po prostu słodkiego ,,nicnierobienia”. Jednak trzeba w tym czasie być rozważnym i czujnym, aby nie stało się coś niebezpiecznego. Dlatego zaprosiliśmy do naszej szkoły przedstawicieli KPP w Prudniku, którzy przypomnieli uczniom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, głównie nad wodą, bo tam najczęściej spędzamy letni wolny czas. Policjant przypomniał o brawurowych skokach do wody, które mogą się skończyć niebezpiecznie, o oznakowaniu wód, o roli ratownika wodnego. Ponadto przypomniał również o zachowaniu bezpieczeństwa i czujności w domu, o kontaktach z nieznajomymi, o numerach alarmowych. Wreszcie poruszono również temat cyberprzemocy, aby nie dochodziło do obrażania innych kolegów np. na portalach społecznościowych, bo nikt nie jest anonimowy w sieci. Wzbogaceni tą wiedzą uczniowie mogli rozpocząć tak wyczekiwane wakacje.

U.H.

Opublikowano:29.07.2016 r.