^ Do Góry

 


 

Dzień Ziemi

 

25 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Z tej okazji apel przygotowała klasa IV pod opieką wychowawcy pani Aleksandry Grzybacz.
Na apel zaproszeni zostali goście: pan Karol Koziarowski- znany prudnicki biolog i miłośnik przyrody oraz pan Rafał Kasza z Nadleśnictwa Prudnik.
Było to pierwsze spotkanie w związku z ogłoszeniem LIPY- drzewem roku. Panowie przedstawili w interesujący sposób wiele informacji i ciekawostek o lipie, jej rodzajach, sposobach rozpoznawania po kształcie liścia, owocach, pąkach , korze. Poznaliśmy też miejsca występowania, wymiary i wiek najstarszych, najwyższych i najgrubszych lip nie tylko w Polsce ale i w Europie. Wysłuchaliśmy też recytowanych przez pana Karola wierszy, rymowanek i anegdot związanych z tym drzewem a na koniec zostaliśmy obdarowani upominkiem od Nadleśnictwa Prudnik. Dziękujemy za ciekawą lekcję przyrody i zapraszamy znowu do naszej szkoły.


Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.