^ Do Góry

 


 

Konkursy

 Laureaci "Konkursu Korczakowskiego" 

Na ogłoszony przez Marszałka województwa opolskiego „Konkurs Korczakowski” żywo zareagowali uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Dytmarowie.  IMG 0170

W związku z tym, że rok 2012, ogłoszono Rokiem Janusza Korczaka, wszyscy nauczyciele starali się przybliżyć  uczniom postać tego wyjątkowego człowieka, który uważał, że każde dziecko ma prawo do nauki i zabawy. Każde powinno poznać przyjaźń  oraz dowiedzieć się od dorosłych, co to szacunek i tolerancja.  

Ponadto fragmenty książki  Janusza Korczaka „Król Maciuś Pierwszy” znajdują się w podręcznikach uczniów klasy trzeciej,  dlatego nie mieli oni żadnych problemów ze zrozumieniem tematu. Ich głowy wypełnione były pomysłami i doborem odpowiedniej techniki.  W celu lepszego poznania bohatera książki Janusza Korczaka nauczyciele klas pierwszej i drugiej zaproponowali swoim podopiecznym obejrzenie  filmu animowany, który przybliżył uczniom postać Maciusia i jego dokonania.  

Wszyscy uczniowie edukacji wczesnoszkolnej z dużym zaangażowaniem zabrali się do pracy, ponieważ czasu  na jej wykonanie było niewiele.  

Już trzy dni po upływie regulaminowego terminu odesłania prac, odebraliśmy z Urzędu Marszałkowskiego telefon z informacją o sukcesie naszych uczniów. Pierwsze  miejsce w konkursie zajęła uczennica klasy trzeciej Julia Cholewińska,  a wyróżnienie otrzymał Kamil Brutanek, również uczeń klasy trzeciej, których wychowawcą jest Małgorzata Ruzik. 

Nagrodzeni uczniowie zaproszeni zostali do Opola  na wielki piknik, podczas którego były wręczane nagrody rzeczowe i dyplomy. Gościem honorowym pikniku była znana piosenkarka Majka Jeżowska.  

Pamiątką po konkursie zostaną nie tylko nagrody, ale zdjęcia wykonane przez rodziców uczestniczących wraz  z uczniami w pikniku. 

IMG 0168   IMG 0165  IMG 0180

Życzymy naszym wychowankom kolejnych sukcesów. 

21.06.2012

Konkurs " Co jest zdrowe, co mi szkodzi"

 Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego " Co jest zdrowe, co mi szkodzi" zorganizowanego przez XI Sejmik img 0004Samorządów Uczniowskich w Prudniku. Jak co roku uczniowie naszej szkoły bardzo licznie wzięli udział w konkursie plastycznym pt.: " Co jest zdrowe, co mi szkodzi"  wśród nagrodzonych prac znalazła się praca uczennicy klasy II Aleksandry Bartoszewskiej. 

Jesteśmy dumni z sukcesu naszej koleżanki, która wykonaniem swojej pracy potwierdziła, że ubiegłoroczne osiągnięcie (również I miejsce) nie było przypadkowe.    

18.05.2012

Konkurs " Wartości w sporcie"

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że praca plastyczna naszej uczennicy Aleksandry Bartoszewskiej znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych prac w konkursie "Wartości w sporcie". Do konkursu plastycznego napłynęło łącznie 427 prac z 260 szkół. W dniu 3 kwietnia 2012 Komisja w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu dokonała przeglądu prac rysunkowych i przyznała nagrody oraz wyróżnienia w poszczególnych grupach wiekowych. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

16.04.2012

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.