Przystanek św. Mikołaja

Chyba nikt nie zapomni dnia 6 grudnia 2012 r., bo to wtedy św. Mikołaj przybył   z dalekiej Laponii do naszej szkoły z workiem prezentów. Wszyscy byli już w klasach, a nagle z oddali słychać było dzwonek św. Mikołaja. W pierwszej kolejności złożył wizytę w klasie I. Radość dzieci była tak wielka, że nie chciały wypuścić Mikołaja z sali. Kiedy zdołał się wydostać, zawitał do kolejnych klas. Miał jeszcze dużo prezentów do rozdania, więc musiał się spieszyć. Gdy odwiedził klasę VI był już bardzo zmęczony. Jednak znalazł siły na to, by wszyscy skakali przez rózgę. Po rozdaniu wszystkich prezentów, Mikołaj odleciał na swych saniach do innych dzieci, które z niecierpliwością oczekiwały na Niego.

Marta Hajost kl. VI

Dodano: 17.12.2012 r.