Warsztaty zdobienia bombek choinkowych

Bogactwo barw, magia kolorów, artystyczne wzory mieniące się brokatem na świątecznych dziełach. Tą wyjątkową twórczością wykazali się nasi uczniowie w dniu 17 grudnia 2012 r. podczas warsztatów zdobienia bombek choinkowych, inspirowanych atmosferą nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. W pierwszej części warsztatów prowadzący ciekawie opowiadał o historii i tradycjach związanych z procesem wytwarzaniem bombek, a największe zainteresowanie wzbudziła prezentacja przykładowych bombek w różnorodnych kształtach i kolorach oraz magiczne srebrzenie bombki. Następnie wszyscy uczniowie przystąpili do własnoręcznego malowanie szklanych bombek przygotowanych na specjalnych stelażach. Od pomysłów i kolorów, aż kręciło się w głowie. Każdy chciał, żeby jego bombka prezentowała się najpiękniej. Znalazły się na nich kropeczki, choinki, bałwanki, śnieg oraz imiona i życzenia świąteczne, a zachwyceni projektanci ustawiali się w długiej kolejce do zdobienia bombek brokatem i pakowania do pudełek. Na zakończenie każdy zabrał swoje dzieło do domu, by pochwalić się najbliższym efektem swojej pracy. Z pewnością wykonanie własnoręcznie zdobionych bombek sprawi, że choinka w naszych domach będzie jeszcze bardziej wyjątkowa.

Z.R.

Dodano: 08.12.2013 r.