Szkolne jasełka

Okres Świąt Bożego Narodzenia to również czas przygotowywania szkolnych jasełek. W tym roku odpowiedzialni za program artystyczny byli uczniowie klasy III i IV wraz z wychowawcami. Po pamięciowym opanowaniu tekstów nastąpił czas prób, przygotowywania strojów i dekoracji oraz oprawy muzycznej, którą wzbogacił swoim uczestnictwem zespół „Półnutki 2” . W dniu 21.12.2012r. jasełka zaprezentowane zostały całej społeczności szkolnej, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Tegoroczne jasełka miały charakter humorystyczny i rozgrywały się w czasach współczesnych, gdzie Lucyfer i diabły kontaktowały się ze sobą za pomocą telefonów komórkowych. Porządku w Betlejem pilnował policjant i anioły, a gośćmi w szopce betlejemskiej byli: lekarka, wójt i nauczyciel . Nie zabrakło Szopki Betlejemskiej z Maryją, Józefem i dzieciątkiem, które po raz kolejny przychodzi na Ziemię, by dać ludziom jeszcze jedną szansę. Mamy nadzieję, że przygotowany program podobał się wszystkim.

Z.R./ A.K.

Dodano: 08.01.2013 r.