Dzień Kibica

Zorganizowanie w szkole debaty na temat „Kibole, blokersi, grupy podwórkowe” było wprowadzeniem w tematykę rozpoznawania zagrożeń, jakie może nieść zorganizowana grupa kibiców lub grupa podwórkowa oraz gdzie można szukać pomocy w przypadku takiego zagrożenia.

W tym dniu wszyscy uczniowie przyszli do szkoły w strojach sportowych, przynosząc ze sobą atrybuty kibica: szaliki, chorągiewki, wuwuzele, gwizdki, trąbki, koszulki, kapelusze, bębny, trąbki, czapki i inne akcesoria. Uczniowie zebrani w sali gimnastycznej, podzieleni zostali na 2 grupy: kibiców i kiboli, których zadaniem było zapisanie na arkuszach szarego papieru argumentów świadczące o zachowaniu kibiców i kiboli, a następnie prezentowali wyniki swojej pracy, oceniając zachowania tych grup.

W trakcie prac grupowych uczniów, tajni jurorzy starali się wytypować najlepiej ubranego i wyposażonego kibica naszej szkoły. Jednogłośnie tytuł najlepszego kibica zdobył uczeń klasy pierwszej Karol Bojanowski.

Na zakończenie spotkania cała społeczność szkolna zaprezentowała meksykańską falę, której towarzyszyły popularne okrzyki i hymn kibica „Polacy, nic się nie stało”

Z.R.

Opublikowano:10.03.2013 r.