Zaczarowana szkoła

1 marca nasi uczniowie uczestniczyli w pokazie eksperymentów zorganizowanym w ramach działalności „Zaczarowanego Świata”. Celem prowadzonych doświadczeń była pomoc w zrozumieniu praw rządzących otaczającym światem. Zajęcia miały charakter pokazowo – warsztatowy. Prezentacje odbywały się w naszej szkole na odrębnych stanowiskach, z których każde wzbudzało zainteresowanie. We wszystkich zajęciach uczniowie mieli okazję wszystkiego spróbować, dotknąć.

W erę nowych możliwości wprowadziła dzieci jazda dwukołowym pojazdem - segwayem. Zabawa stała się jeszcze ciekawsza za sprawą zdalnie sterowanych robotów. Uczniowie mogli przekonać się, że siedzenie na gwoździach jest całkiem przyjemne, a balon przyciśnięty do gwoździ nie pęka. Niektórzy natomiast pękali ze śmiechu podczas generowania sztucznego pioruna. Śmiałków do „popieszczenia” było co nie miara.

Pokaz eksperymentów przekroczył nasze oczekiwania. Jak się przekonaliśmy, każda dziedzina nauki może być przedstawiona w sposób ciekawy i zaskakujący, a jednocześnie z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Dzień był bardzo udany, wszyscy opuścili mury szkoły w bardzo dobrych humorach. Zajęcia na pewno pozostaną na długo w pamięci.

A.G.

Opublikowano:11.03.2013 r.