Spotkanie z policjantem

W dniu 7 marca w naszej szkole odbyły się dwa spotkania z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Prudniku. W klasach I – III odbyła się pogadanka dotycząca bezpiecznej drogi do szkoły naszych najmłodszych uczniów, właściwego zachowania się podczas ataku psa oraz zagrożeń i niebezpieczeństw czyhających ze strony obcych i nieznajomych. Uczniowie popisywali się wiedzą i doświadczeniem dotyczącym poruszanych tematów, aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach praktycznych oraz z zainteresowaniem słuchali rad i wskazówek policjantki. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali kolorowanki i naklejki na plecaki. Prelekcja w klasach IV –VI była okazją do omówienia zagrożeń w środowisku nieletnich, takich jak: przemoc i agresja rówieśnicza oraz kradzieże. Poruszono również kwestię odpowiedzialności prawnej nieletniego w sytuacji popełnienia czynu niegodnego z prawem. Pogadanka spotkała się z pozytywnym odbiorem  uczniów.

Z.R.

Opublikowano:12.03.2013 r.