Innowacje

Na dzisiejszych zajęciach odbytych w ramach realizacji innowacji pedagogicznej ,,Korelacja treści w rozwijaniu sprawności językowych z języka angielskiego i niemieckiego" uczniowie porównywali tradycje wielkanocne w krajach anglo- i niemieckojęzycznych. Okazuje się, że Wielkanoc i związane z nią obrzędy jest bardzo podobnie obchodzona: są kolorowe pisanki, wesołe zajączki i uroczyste jedzenie. Z tej też okazji uczniowie wykonali kolorowe papierowe ,,pisanki". Było to też dla nich ćwiczenie-powtórka. Tematem poprzednich bowiem zajęć były kolory:

red - rot (czerwony)

blue - blau (niebieski)

brawn - braun (brązowy)

green - gruen (zielony)

white - weiss (biały)

gray - grau (szary)

orange - orange (pomarańczowy)

violet - violett (fioletowy)

Wyniki pracy uczniów możecie obejrzeć na zdjęciach. Pisanki są baaardzo kolorowe, ale jedna trochę nie pasuje do innych, która? Odpowiedzi prosimy kierować do p. Patrycji lub p. Uli. Powodzenia w szukaniu! :-)

U.H.

Opublikowano: 14.04.2013 r.