^ Do Góry

 


 

Praktyka studencka

      W zeszły piątek – 10 maja – nasza szkoła gościła studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej oraz Otto – Friedrich Universität w Bambergu wraz z ich wykładowcami. Celem wizyty było przeprowadzenie otwartej lekcji języka niemieckiego przez dwie studentki. Lekcja odbyła się w klasach drugiej i trzeciej. Tematem lekcji była prezentacja książki dla dzieci o myszce, która miała urodziny. Autorem książki jest Paul Maar – autor książek dla dzieci, przetłumaczonych również na język polski i wydanych przez ,,Naszą Księgarnię”. W pierwszej części zajęć przedstawiono podstawowe zwroty językowe, związane z tematem ,,urodziny”. Po przerwie pracowano w małych grupach, z tekstem książki. Po zajęciach studenci obejrzeli naszą szkołę i byli pod jej wielkim wrażeniem. Tak wielkim, że jedna ze studentek chce we wrześniu odbyć u nas swoją praktykę studencką.

U.H.

Opublikowano: 19.05.2013 r.

Odwiedza nas 157 gości oraz 0 użytkowników.