^ Do Góry

 


 

Programy profilaktyczne

ŚNIADANIE DAJE MOC

Z okazji obchodów Dnia Zdrowego Śniadania, 8 listopada uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Dytmarowie aktywnie włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Akcja ta organizowana była pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Zdrowia.  Miała ona na celu zwiększenie świadomości wśród uczniów i rodziców roli jaką odgrywa śniadanie w żywieniu dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki i zabawy. 

W Niepublicznej Szkole Podstawowej  w Dytmarowie wspólne śniadanie zostało poprzedzone pogadanką dotyczącą higieny  i kultury spożywania posiłków oraz prezentacją multimedialną przygotowaną przez nauczycieli pt. „Odżywiamy się zdrowo”.  Po zakończonej prezentacji uczniowie klasy I wykonywali piramidę żywieniową, a uczniowie klasy II i III układali hasła, rymowanki nt. zdrowego odżywiania.  Kolejnym etapem  akcji było wspólne przygotowanie śniadania. Uczniowie z przyniesionych produktów ułożyli ogromną piramidę żywieniową, a następnie (po umyciu rąk) wszyscy usiedli do wspólnego śniadania.

               Wspólny posiłek w ramach akcji " Śniadanie daje moc" w kolejnych latach:

2013/2014

2014/2015

2015/2015

 

2016/2017


 Nie pal przy mnie proszę

 

W roku szkolnym 2016/2017 w naszej szkole realizowany jest program profilaktyczny "NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ" , który adresowany jest do uczniów klas I - III. Jego celem jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu oraz zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie. Szkolnym koordynatorem programu jest Dorota Nosidlak. Program realizowany jest w III klasie.


Zdrowe - nietrudne


Klasy I - III uczestniczą w programie propagującym zdrowe nawyki żywieniowe oraz zdrowy styl życia.
 

Odwiedza nas 84 gości oraz 0 użytkowników.