Wyjazd do Mosznej w ramach projektu FŚNT

W ramach projektu. „Fascynujący Świat Nauki i Technologii” 15 września 2015 r.  uczniowie naszej szkoły odwiedzili  Zamek w Mosznej.  W zaczarowanym Zamkowym Świecie  komnaty zostały przekształcone w pracownie eksperymentalno – doświadczalne: Architecturium, Lucemium, Energium.  Uczniowie zdobywali wiedzę, biorąc udział w doświadczeniach. Do największych atrakcji należało  malowanie światłem oraz wcielanie się w rolę architektów, wspólne projektowanie oraz wzniesienie budowli z piankowych cegieł. Jednym z punktów programu było poznanie historii zamku oraz tworzenie rysunku na sztalugach. Młodych majsterkowiczów zainteresowały również zajęcia z zakresu źródeł energii odnawialnej. Zajęcia dostarczyły wiele pozytywnych wrażeń.

Opublikowano:23.09.2014 r.

A.G.